23. 10. 2023

Fraunhoferova platforma měla premiéru na konferenci Business2Science

Zástupci Fraunhoferovy inovační platformy FIP-AI@VSB-TUO se poprvé zúčastnili konference Business2Science, kterou 19. října uspořádalo Moravskoslezské inovační centrum (MSIC). Vladislav Kolarik z Fraunhofer ICT představil spolupráci VŠB-TUO a dvou institutů Fraunhoferovy společnosti v rámci Pitch-Deck Session. Informace o fungování inovační platformy a možnostech spolupráce se zájemci mohli dozvědět také v rámci networkingu u informačního stánku FIP-AI@VSB-TUO.

„Potěšil mě zájem o naši FIP, networking je pro nás velmi důležitý. Vyměnili jsme si kontakty s řadou účastníků a nyní nastane etapa hledání konkrétních možností spolupráce. Konference byla skvělou příležitostí dát o sobě vědět. Téma spolupráce akademické a komerční sféry, které bylo jejím ústředním motivem, je ostatně velmi důležité i v institutech Fraunhoferovy společnosti, s nimiž spolupracujeme,“ uvedla ředitelka FIP-AI@VSB-TUO a prorektorka VŠB-TUO pro vědu a výzkum Jana Kukutschová.

Přítomnost FIP-AI@VSB-TUO ocenili například i zástupci společnosti MoraviaLab, která se zaměřuje na výzkum, vývoj a realizaci systémů kontrolovaného městského zemědělství. „Skvělá FIP-AI@VSB-TUO pro propojení výzkumných a aplikačních aktivit výzkumníků, firem, organizací s mezinárodním přesahem,“ reagovala společnost na sociální síti LinkedIn.

Letošní, v pořadí třetí ročník konference se zaměřil na téma marketingové excelence ve vyšších řádech inovací. Účastníci se věnovali otázkám, jak znalosti z trhů o konkrétních potřebách lidí a firem co nejlépe uchopit a využít pro zaměření výzkumu a pro komercializaci jeho výsledků. Diskutovalo se rovněž o spolupráci akademické a komerční sféry, která vytvoří platformu pro inovace a rozvoj Moravskoslezského kraje. Jak připomněl poslanec Parlamentu ČR, exhejtman Moravskoslezského kraje a někdejší rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák, k tomuto cíli mají přispět i projekty z operačního programu Spravedlivá transformace včetně projektu REFRESH, který připravila právě VŠB-TUO, MSIC a Ostravská univerzita.

Text a foto: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV